Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > BRIGÁDA A DEN ZEMĚ V PŘÍRODNÍ PAMÁTCE NA PLACHTĚ
MaléStředníVelkéExtra velké

BRIGÁDA A DEN ZEMĚ V PŘÍRODNÍ PAMÁTCE NA PLACHTĚ

BRIGÁDA A DEN ZEMĚ V PŘÍRODNÍ PAMÁTCE NA PLACHTĚ
27. 4. 2019

Tradiční jarní brigáda a Den Země v přírodní památce Na Plachtě s terénní zoologicko-botanickou exkurzí na pastvinu přímo mezi divoké koně z Exmooru.


Brigáda a Den Země Na Plachtě se uskuteční

v sobotu 27. dubna 2019 od 9.00 hodin v přírodní památce Na Plachtě. Sraz na hrázi rybníka Plachta. Pořádá Český svaz ochránců přírody JARO Jaroměř a AOPK ČR.

Český svaz ochránců přírody JARO Jaroměř a AOPK ČR Vás zvou na brigádu na pomoc přírodě Na Plachtě. Součástí bude terénní zoologicko-botanická exkurze na pastvinu přímo mezi divoké koně, kde budeme napínavě sledovat, zda se již projevil pozitivní vliv divokých koní na přírodu Plachty. Akce je určena všem zájemcům, kteří chtějí pomoci přírodě PP Na Plachtě a jsou ochotni přiložit ruku k dílu.
Jak je možné se zapojit? Potřebujeme pomocníky na odklízení větví, uklízení odpadků, kosení luk a odklízení trávy, kácení a stříhání náletových dřevin a obnově písčin. Část potřebného nářadí bude možné vypůjčit, avšak rozhodně se nedostane na všechny. Kdo má možnost, přineste prosím vlastní nářadí – rukavice, hrábě, zahradnické nůžky, pilky, sekerky, lopaty a rýče, křovinořez... Občerstvení zajištěno. Buřty na ohni opečené, palmovým olejem nedotčené, káva a čaj.
Akce je pořádána pod záštitou náměstka primátora města Martina Hanouska.

KONTAKT

David Číp: tel. 603 847 189 nebo Blanka Mikátová: tel. 721 861 729
 
Sraz na hrázi rybníka Plachta
(trolejbusy číslo 1 a 2 směr Nový Hradec Králové, zastávka Na Plachtě).
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové