Obrázek stránky
Domovská stránka > PUBLIKACE > Časopisy > Historická fotografie
MaléStředníVelkéExtra velké

Historická fotografie

Vydávání bylo ukončeno.

Sborník pro prezentaci historické fotografie ve fondech a sbírkách České republiky.

Sborník „Historická fotografie“ (dále jen SHF) uveřejňuje původní odborné práce zaměřené na historickou dokumentární fotografii i na fotografii vytvořenou jako výtvarné dílo. Publikované příspěvky jsou napsány na základě využití sbírkových fondů fotografií uložených v archivech, muzeích, galeriích České republiky, případně v soukromém vlastnictví. Dále jsou zde zveřejňovány články poskytující informace pro zkvalitnění práce s fotografií ve výše uvedených institucích a informace o novinkách v oboru. Publikované práce jsou zveřejňovány v češtině s připojeným anglickým resumé.
Sborník vychází od roku 2001 jednou za rok v rozsahu do sto stran formátu A4 a nákladu 400 ks.
 
SHF vydávají Národní archiv v Praze a Muzeum východních Čech v Hradci Králové.
ISSN 1213 – 399x
ISBN 978-80-86712- … … (NA)
ISBN 978-80-85031- … … (MVČ)
 
Redakční rada:
PhDr. Emílie Benešová (NA) – výkonný redaktor, PhDr. Eva Drašarová (NA), Bc. Jan Košek (SOkA Hradec Králové), Mgr. Petra Trnková (MG Brno), PhDr. Zdeněk Zahradník (MVČ), Mgr. Jiří Zikmund (MVČ) – výkonný redaktor.
 
Sborník distribuuje na základě písemné objednávky Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, 500 01  Hradec Králové 1, (případně mail: i.nyvltova@muzeumhk.cz)  

Pokyny pro úpravu rukopisů a fotografií:
Pokyny pro autory
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové