Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > PRO DĚTI > DĚTSKÝ ATELIÉR
MaléStředníVelkéExtra velké

DĚTSKÝ ATELIÉR

DĚTSKÝ ATELIÉR V MUZEU VÝCHODNÍCH ČECH V HRADCI KRÁLOVÉ

Po dokončení rekonstrukce budovy muzea na Eliščině nábřeží a jejím znovuotevření na konci roku 2019 bude Dětský ateliér nadále místem, které návštěvníci budou moci využít jako prostor k odpočinku, hraní nebo vzdělávání. V plánu je pořádání tradičních muzejních nedělí, které jsou nyní dočasně přesunuty do budovy odborného pracoviště muzea v Gaeyrových kasárnách. Muzejní dětský ateliér poskytne i prostor pro realizaci edukačních programů, přírodovědeckého kroužku, divadelního představení v rámci Dne dětí, přednášek, čtení pohádek, soutěží a mnoho dalších dětských aktivit.

Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové je prostorem pro hraní, tvoření a bádání. Před stěhováním z důvodu rekonstrukce budovy sloužil také jako herna pro nejmenší, jako dílna pro větší děti a také jako badatelna pro mládež. Zájemci zde měli možnost nejen strávit volný čas, ale také si po návštěvě výstav a expozic doplnit zajímavosti o daném tématu nebo prohlédnout doprovodné obrázky a texty.

Aktuální program Dětského ateliéru:

PRÁZDNINY NA CHLUMU

PRÁZDNINY NA CHLUMU

16. srpna 2019 od 9.00 do 13.00 hodin
Speciální letní program pro rodiče s dětmi v Muzeu války 1866. Dozvíte se zajímavosti ze světa koní a jejich využití nejen ve válečných dobách. Děti si navíc vyrobí i papírovou masku koně a zahrají si tematické hry.
PŘÍRODOVĚDECKÝ KROUŽEK VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

PŘÍRODOVĚDECKÝ KROUŽEK VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Ve školním roce 2019/2020 v Muzeu východních Čech v Hradci Králové opět otevíráme pro zvídavé děti se zájmem o přírodu Přírodovědecký kroužek. Studovat přírodní procesy budeme nejen přímým pozorováním v terénu, ale také v laboratoři za použití různých určovacích metod a pomůcek.
PESTRÝ SVĚT POD LUPOU

PESTRÝ SVĚT POD LUPOU

22. - 24. července 2019 vždy od 10.00 a od 14.00 hodin
Objevujte si spolu s námi, co pouhým okem nemůžeme nikdy zahlédnout. Pozorovat budeme především různé přírodniny - rostliny, živočichy, zkameněliny nebo nerosty. Akce je vhodná pro děti školního věku, dospělé i seniory.

Otevření Dětského ateliéru bylo podpořeno Královéhradeckým krajem.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové