Domovská stránka > PUBLIKACE > Časopisy > ZPRAVODAJ MUZEA > Obsahy zpravodajů > Zpravodaj muzea v Hradci Králové, ročník 27 rok 2001

Zpravodaj muzea v Hradci Králové, ročník 27 rok 2001

OBSAH:

Eva Ulrychová: Archeologické nálezy získané muzeem Jičín v roce 2000 (s. 3 sq.)
Martina Beková: Přehled archeologických akcí muzea v Rychnově nad Kněžnou v letech 1997 až 2000  (s. 9 sq.)
Jan Prostředník: Archeologické aktivity Okresního muzea Českého ráje v roce 2000 (s. 15 sq.)
David Vích: Povrchová prospekce severní části Boskovické brázdy v letech 1997–2000 (s. 27 sq.)
Zdeňka Nerudová - Antonín Přichystal: Listovitý hrot z Jaroslavi, okres Pardubice (s. 57 sq.)
Petr Šída: Suroviny pro výrobu kamenné industrie v oblasti horního Pojizeří (severovýchodní Čechy) (s. 62 sq.)
Jiří Sigl - Vít Vokolek: Záchranný archeologický výzkum na „ Přístavbě výrobního závodu Kimberly Clark a. s.“ v Jaroměři v roce 2000 (s. 73 sq.)
Jana Benešová – Jiří Kalferst: Záchranný výzkum v Obědovicích, okres Hradec Králové v roce 2000 (s. 81 sq.)
Vítězslav Kuželka - Milan Kuchařík: Nové poznatky k věteřovské fázi mohylového pohřebiště ve Stračovské Lhotě (s. 86 sq.)
Radomír Tichý - Vladimír Wolf: Archeologický výzkum na lokalitě Mostek-Souvrať (s. 88  sq.)
Radek Bláha: Záchranný archeologický výzkum v Nechanicích, okres Hradec Králové (s. 109 sq.)
Jan Frolík: Archeologický výzkum hradebního pásma v Chrudimi v letech 1999 a 2000 (s. 120 sq.)
Jan Prostředník: Záchranný výzkum při kabelizaci Všeně, okres Semily (s. 141 sq.)
Martin Nechvíle: Středověký nálezový soubor z hrádku Nebákov, okres Jičín (s. 151 sq.)
Miroslava Cejpová: Tvrziště  Chlumek, k. ú. Koldín, okres Ústí nad Orlicí (s. 162 sq.)
Jan Kosina: Opevněný středověký objekt v katastru obce Tatobity, okres Semily (s. 168 sq.)
Jan Prostředník: Setkání členů východočeské pobočky ČAS v Pardubicích (s. 173 sq.)
Radomír Tichý: Centrum experimentální archeologie Všestary v roce 2000 (s.174 sq.)
Jiří Němeček: Zpráva o činnosti Společnosti ochránců památek ve východních Čechách za období březen 2000 – březen 2001 (s.176 sq.)
Seznam autorů (s. 177 sq.)
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.