Domovská stránka > PUBLIKACE > Časopisy > ZPRAVODAJ MUZEA > Obsahy zpravodajů > Zpravodaj muzea v Hradci Králové, ročník 22 rok 1996

Zpravodaj muzea v Hradci Králové, ročník 22 rok 1996

OBSAH:

Eva Ulrychová: Archeologické akce na Jičínsku v roce 1995 (s. 5 sq.)
Jan Prostředník: Archeologické výzkumy okresního muzea Českého ráje v roce 1995 (s. 11 sq.)
Vít Vokolek: Výzkum osady vypíchané keramiky v Jaroměři – Dolních Dolcích v r. 1995 (s. 16 sq.)
Jiří Kalferst: Záchranný výzkum v areálu pískovny I – „Na požárce“ k. ú. Obědovice (okr. Hradec Králové) (s. 22 sq.)
Vít Vokolek: Výzkum pohřebiště lidu popelnicových polí  v Koldíně v letech 1994–1995 (s. 34 sq.)
Jiří Kalferst: Zpráva o záchranném výzkumu na rekonstrukci transformační stanice 5/04 kV č. 5 na Velkém náměstí v Hradci Králové (s. 41 sq.)
Jan Prostředník: Předstihový výzkum na náměstí Českého ráje v Turnově (s. 50 sq.)
Vít Vokolek: Středověké nálezy ve Vraclavi (s.  71 sq.)
Pavel Rous: Středověké sídliště na k. ú. Termesivy, o. Havlíčkův Brod (s. 78 sq.)
Eva Ulrychová: Kachel s motivem Meluzinky z tvrziště Chloumky (o. Jičín) (s. 86 sq.)
Martin Gojda: Záchranný výzkum v Novém Městě nad Metují (s. 88 sq.)
Eva Ulrychová: Výsledky letecké prospekce na Jičínsku (1993–1995)
Jan Prostředník: Třetí setkání členů východočeské pobočky ČAS (s. 98 sq.)
Jiří Sigl: XXVII. celostátní konference archeologů středověku konaná v Hradci Králové (s. 99 sq.)
Vladimír Wolf: František Musil – Hrady, tvrze a zámky okresu Ústí nad Orlicí (recenze)  (s. 104 sq.)

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.