Domovská stránka > PUBLIKACE > Časopisy > ZPRAVODAJ MUZEA > Obsahy zpravodajů > Zpravodaj muzea v Hradci Králové, ročník 21 rok 1995

Zpravodaj muzea v Hradci Králové, ročník 21 rok 1995

OBSAH:

Jiří Kalferst - Jiří Sigl - Vít Vokolek: Archeologické přírůstky Muzea východních Čech v Hradci Králové v roce 1994 (s. 3 sq.)
Jan Prostředník: Přehled archeologických výzkumů trutnovského muzea v roce 1994 (s. 9 sq.)
Eva Ulrychová:  Archeologické nálezy získané muzeem v Jičíně v roce 1994 (s. 14 sq.)
Jiří Slavík: Současné úkoly castellogie v severovýchodních Čechách (s. 21 sq.)
Jan Prostředník: Archeologické nálezy ze sbírek Krkonošského muzea v Jilemnici (okr. Semily) (s. 23 sq.)
Jiří Kalferst: Výzkum na staveništi autobazaru v Jaroměři – Dolních Dolcích (s. 36 sq.)
Jiří Kalferst: Výzkum na stavbě plynovodu ve Stěžerách (s. 41 sq.)
Jiří Sigl: Zpráva o průzkumu trasy dálkového kabelu Pardubice – Kolín (úsek Pardubice – hranice býv. Vč. kraje) (s. 45 sq.)
Jiří Sigl: Předstihový výzkum v Hradební ulici čp. 14 v Chrudimi v r. 1994 (s. 61 sq.)
Jan Frolík: Předběžná zpráva o záchranném archeologickém výzkumu v Komenského ulici čp. 59 v Chrudimi v r. 1994 (s. 73 sq.)
Jiří Sigl - Vladimír Wolf: Archeologický výzkum středověkých hradeb v Trutnově (s. 82 sq.)
Eva Ulrychová: Nejstarší městský dům v Jičíně (s. 90 sq.)
Martin Ježek: Výzkum v Pardubickém chrámu sv. Bartoloměje (s. 92 sq.)
Jiří Slavík: Gotická podoba kostela svatého Mikuláše v Chotči (okr. Jičín) (s. 113 sq.)
Vladimír Wolf: Ještě o tvrzi v Batňovicích (okr. Trutnov) (s. 117 sq.)
Jiří Slavík: Náhrobník z Velké Jesenice (okr. Náchod) (s. 122 sq.)
Pavel Rous: Nález středověké keramiky u osady Ovčín u Havlíčkova Brodu (s. 124 sq.)
Jiří Kalferst: Archeologická sbírka Františka Matušky (s. 135 sq.)
Jan Prostředník: Druhé setkání členů východočeské pobočky (s. 179 sq.)
Recenze (s. 181 sq.)

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.