Domovská stránka > PUBLIKACE > Časopisy > ZPRAVODAJ MUZEA > Obsahy zpravodajů > Zpravodaj muzea v Hradci Králové, ročník 20 rok 1994

Zpravodaj muzea v Hradci Králové, ročník 20 rok 1994

OBSAH:

Jiří Kalferst - Jiří Sigl - Vít Vokolek: Přírůstky archeologické sbírky muzea v Hradci Králové v roce 1993 (s. 3 sq.)
Jan Prostředník: Soupis archeologických akcí Okresního muzea Českého ráje v Trutnově za rok 1993 (s. 17 sq.)
Eva Ulrychová: Archeologické nálezy získané muzeem v Jičíně roku 1993 (s. 23 sq.)
Tomáš Mangel: Archeologická sbírka Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové (s. 27 sq.)
Jiří Sigl - Vít Vokolek: Zpráva o průzkumu na průkopech Telecomu v oblasti MTO Staré Ždánice a Nechanice (okr. Hradec Králové) (s. 47 sq.)
Jiří Sigl - Vít Vokolek: Archeologický průzkum na stavbách Telecomu v krajině SZ od Hradce Králové (s. 63 sq.)
Jiří Sigl - Vít Vokolek: Zpráva o průzkumech a záchranných akcích na trase silnice Ohrazenice – Opatovice n. L. (s. 71 sq.)
Radomír Tichý: Ojedinělý nález měděné sekery u Chlumce n. C. (s. 81 sq.)
Jiří Sigl - Vít Vokolek: Výzkum středověkého sídliště na stavbě budovy České národní banky v Hradci Králové (s. 86 sq.)
Tomáš Čurda: Archeologický výzkum v Pardubičkách (s. 96 sq.)
Jan Prostředník: Soubor středověké keramiky z hradu Hrubá Skála (okr. Semily) (s. 101 sq.)
Eva Ulrychová: Nález objektu z druhé poloviny 13. století v Jičíně (s. 107 sq.)
Jan Frolík: Záchranný výzkum na hradě Rychmburku (k. ú. Předhradí, okr. Chrudim) v roce 1994 (s. 109 sq.)
Pavlína Mašková: Zaniklé středověké vesnice na Světelsku (s. 115 sq.)
Zdeněk Hazlbauer: Pozdně gotický kachel „Veraikon“ z Hradce Králové (s. 127 sq.)
Luboš Lancinger - Ladislav Svoboda: Tvrz v Železných Horkách u Přibyslavi (s. 131 sq.)
Eva Ulrychová: Dřevěné vodovody z 1. třetiny XVII. století v Jičíně (s. 137 sq.)
Jiří Kalferst: Záchranný výzkum synagogy v Rychnově nad Kněžnou (s. 142 sq.)
Jiří Kalferst: Dvě nové expozice na Ústeckoorlicku (s. 146 sq.)
Jiří Kalferst: Nová expozice muzea v Trutnově (s. 148 sq.)

OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin