Domovská stránka > PUBLIKACE > Časopisy > ZPRAVODAJ MUZEA > Obsahy zpravodajů > Zpravodaj muzea v Hradci Králové, ročník 19 rok 1993

Zpravodaj muzea v Hradci Králové, ročník 19 rok 1993

OBSAH:

Jiří Kalferst - Jiří Sigl - Vít Vokolek: Archeologické přírůstky muzea v Hradci Králové v roce 1992 (s. 5 sq.)
Vít Vokolek - David Vích: Archeologické nálezy na katastru Dolní a Horní Sloupnice (okr. Ústí nad Orlicí) (s. 20 sq.)
Jan Prostředník: Zpráva o archeologických akcích Okresního muzea Českého ráje v Trutnově za rok 1992 (s. 29 sq.)
Eva Ulrychová: Archeologické akce a nálezy v letech 1990 až 1992 na Jičínsku (s. 36 sq.)
Martina Beková: Akce a nálezy muzea v Rychnově nad Kněžnou za léta 1990–1992 (s. 47 sq.)
Vít Vokolek: Výzkum lužického hradiště v Běstovicích (s. 49 sq.)
Vít Vokolek: Lužické pohřebiště v Běstovicích (s. 54 sq.)
Vít Vokolek: Archeologické nálezy při stavbě čistící stanice ve Vysokém Mýtě (s. 60 sq.)
Jan Prostředník: Záchranný výzkum v Trutnově na Mariánském náměstí (s. 69 sq.)
Jan Frolík - Jiří Sigl: Archeologický výzkum v Břetislavově ulici a na Žižkově náměstí v Chrudimi (s. 80 sq.)
Ladislav Hrdlička - Slavomil Vencl: Stopy osídlení 13. století v obci Sopotnice (okr. Ústí n. Orlicí) (s. 87 sq.)
Miroslava Cejpová - Jiří Sigl - Vladimír Wolf: Archeologický výzkum hrádku Břečtejn u Vlčic (okr. Trutnov) (s. 93 sq.)
Jiří Kalferst: Zjišťovací výzkum na hradě Rotemberku, k. ú. Habřina (okr. Hradec Králové) (s. 100 sq.)
Jiří Slavík: Neznámé kovářské dílo z Opočna (s. 107 sq.)
Zdeněk Hazlbauer: Gotický kachel z hradu Lichnice s erbovním znamením města Chrudimě (s. 111 sq.)
Pavel Rous: Soubor keramiky z hradu Lipnice (s. 116 sq.)
Jan Frolík: Výstava „Počátky osídlení východních Čech“ (s. 119 sq.)
Jan Frolík: Výstava „Hrady a zámky po 100 letech“ (s. 121 sq.)
Jan Prostředník: Ustavující schůze východočeské pobočky České archeologické společnosti (s. 122 sq.)

OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin