Domovská stránka > PUBLIKACE > Časopisy > ZPRAVODAJ MUZEA > Obsahy zpravodajů > Zpravodaj Krajského muzea východních Čech, ročník XIII/1 rok 1986

Zpravodaj Krajského muzea východních Čech, ročník XIII/1 rok 1986

OBSAH:

Jubileum Víta Vokolka  (s. 3 sq.)
Jiří Sigl - Vít Vokolek: Archeologické nálezy v roce 1985 (s. 5 sq.)
Jiří Kalferst: Předstihový záchranný výzkum v Benátkách (okr. Hradec Králové) (s. 24 sq.)
Tomáš Čurda: Záchranný výzkum pohřebiště kultury zvoncovitých pohárů v Hrochově Týnci – Stíčanech (s. 32 sq.)
Jaroslava Kocourková: Lidské pozůstatky z hrobů č. 2/84 a 8/85 kultury zvoncovitých pohárů v Hrochově Týnci-Stíčanech (s. 46 sq.)
Jitka Hralová: Výzkum v Milovicích v roce 1985 (s. 48 sq.)
Vít Vokolek: Výzkum v Chrudimi-Pumberkách  (s. 50 sq.)
Milan Princ: Archeologický výzkum keltského oppida v Hradišti u Č. Lhotic (okr. Chrudim) v roce 1985 (s. 56 sq.)
Jiří Kalferst - Jiří Sigl - Vít Vokolek: Archeologický výzkum hradiště v poloze Vala na k.ú. Kal (okr. Jičín) v roce 1985 (s. 59 sq.)
Jiří Sigl: Výzkum sídliště u sv. Kříže v Chrudimi (s. 70 sq.)
Jan Frolík: Sídliště 13. století u obce Kočí (okr. Chrudim) (s. 79 sq.)
Pavel Rous: Dva středověké sídlištní soubory ze sbírek chotěbořského muzea (s. 83 sq.)
Petr Chotěbor: Povrchový průzkum tvrze v Konecchlumí (okr. Jičín) (s. 87 sq.)
Martin Buranský - Radomír Tichý: Terénní průzkum tvrze Kalthaus v letech 1984–1985 (s. 92 sq.)
Tomáš Durdík: Několik poznámek ke středověkým militáriím ze sbírek okresního muzea v Havlíčkově Brodě (s. 99 sq.)
Jan Kosina: Zpráva o archeologických akcích okresního muzea v Turnově za rok 1982-1985 (s. 104 sq.)
Jiří Kalferst: Výstava „Současný výzkum východočeských hradišť“ (s. 106 sq.)

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.