Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > ZPRÁVA O MUZEJNÍ NOCI POD PLACHTAMI

ZPRÁVA O MUZEJNÍ NOCI POD PLACHTAMI

Rekordní návštěvnost Muzejní noci pod plachtami, přes 4 400 návštěvníků, zaznamenalo Muzeum východních Čech v Hradci Králové v rámci 8. ročníku Královéhradecké muzejní noci. A protože v roce 2015 muzeum pluje na vlnách pod plachtami, tak se i  celovečerní program nesl v duchu plachetnic, námořníků, vojáků a pirátů. Na 200 návštěvníků v rámci muzejní noci přivítalo i Muzeum války 1866 na Chlumu, kde si zájemci mohli prohlédnout ukázky výzbroje a výstroje pruské či rakouské pěchoty, dělostřelectva, jezdectva a dalších jednotek – doplněné přehlednými modely válečné strategie a bojujících vojsk.

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...