Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > ZÁMEČNICKÁ ŠKOLA. ŘEMESLO JE UMĚNÍ. - tisková zpráva

ZÁMEČNICKÁ ŠKOLA. ŘEMESLO JE UMĚNÍ. - tisková zpráva

Rozsáhlá výstava představí výjimečné bohatství uměleckořemeslných prací vzešlých z dílen Odborné školy pro umělecké zámečnictví, která působila v Hradci Králové v letech 1880 až 1954. Projekt dokumentuje jednu z nejvýraznějších kapitol uměleckého řemesla a školství v Hradci Králové, Odbornou školu pro umělecké zámečnictví. Muzeum východních Čech v Hradci Králové si v letošním roce připomíná 140. výročí od založení školy (1874, Třebechovice pod Orebem), která se významnou měrou vepsala do tváře města a jeho okolí.

Tisková zpráva (pdf)
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...