Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > ZAHÁJENA SEZÓNA 2014 NA CHLUMU

ZAHÁJENA SEZÓNA 2014 NA CHLUMU

Jiří Šinták, 3. 4. 2014, MVČ
Zahájení návštěvnické sezóny 2014 na Chlumu
V prosluněné sobotě 29. března 2014, krátce po 14 hodině, za doprovodu Radeckého pochodu Johanna Strausse, vpochodovaly jednotky pruské a rakouské armády před Muzeum války 1866 na Chlumu. Pod bedlivým dozorem a za povelů velícího důstojníka provedly vzorné seřazení před budovou muzea následované ukázkou práce se zbraní a slavnostní salvou. Po úvodní řeči ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové byla výstřelem horského děla zahájena návštěvnická sezóna 2014 na Chlumu.
Zahájení návštěvnické sezóny 2014 na Chlumu
Přes 200 návštěvníků mělo možnost dozvědět se zajímavé informace během několika komentovaných prohlídek, prohlédnout si okolí muzea z vyhlídkové věže nebo navštívit drobnou loutkovou inscenaci "Kterak Jiří své Svatavy dostal" herce Jana Bílka.
Zahájení návštěvnické sezóny 2014 na Chlumu
Byla "jehlovka" skutečně zásadní zbraní konfliktu? V průběhu roku vás o vybraných víkendech čekají v areálu zajímavé tématické akce. Vyzkoušet si budete moci například vaření v polních podmínkách, detailně se seznámíte s jednotlivými oddíly či zbraněmi bojujícími v bitvě na Chlumu nebo můžete prožít dobrodružství na výpravě k četným památníkům na střetnutí a pátrat po dávných stopách a osudech bojujících vojáků. Akce jsou připravovány pro malé i velké návštěvníky, seznámit se tak s pohnutými událostmi prusko-rakouského konfliktu může opravdu každý. Na léto je plánován příměstský tábor s pestrým interaktivním programem.
Zahájení návštěvnické sezóny 2014 na Chlumu
Od úterý 1. dubna do konce září 2014 je Muzeum války 1866 na Chlumu otevřeno mimo pondělí každý den od 9.00 do 17.00 hodin. Rozhledna zahajuje plný provoz až 1. června 2014. Do tohoto data si můžete z výšky téměř 35 metrů prohlédnout okolí Památníku války 1866 na Chlumu, polnosti okolo Hradce Králové, ale i vzdálené vrcholky hor pouze o víkendech a státních svátcích.
Zahájení návštěvnické sezóny 2014 na Chlumu
Muzeum a okolí Památníku války můžete navštívit také na kole. Přímo kolem muzea vede cyklotrasa č. 4270. Oblíbený tištěný cykloprůvodce je v novém limitovaném vydání s tématickou obálkou k dostání na recepci Muzea východních Čech v Hradci Králové, Muzea války 1866 na Chlumu a od léta také v novém informačním centru na Chlumu.
Více infomací nejen o otevírací době: Muzeum války 1866 na Chlumu
úterý až pátek: