Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Záhadé kameny u Lochenic
MaléStředníVelkéExtra velké

Záhadé kameny u Lochenic

Záhadé kameny u Lochenic
Rozsáhlá kumulace kamenů nejasného původního určení v reportáži České televize. Podívejte se na reportáž Přemysla Šrámka, která přibližuje výzkum polykulturního pohřebiště v Lochenicích a jeho dosavadní výsledky.
Záhadu kamenů ze 7. století pomůže objasnit 3D scanner
Hypoteticky by se mohlo jednat o velmi špatně dochovanou pec na přípravu pokrmů. Tato interpretace je prozatím předčasná neboť výzkum stále probíhá.
Záhadu kamenů ze 7. století pomůže objasnit 3D scanner
K co nejpodrobnější dokumentaci tohoto objektu byl použit 3D scanner. Využití 3D scanneru jako standardního dokumentačního prostředku archeologických situací pracovníci Muzea východních Čech v letošním roce testují. Tato poměrně mladá metoda prozatím přináší cenné výsledky a postupně začíná být integrována co by běžná součást výzkumu.
Záhadu kamenů ze 7. století pomůže objasnit 3D scanner
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové