Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Záhadé kameny u Lochenic

Záhadé kameny u Lochenic

Rozsáhlá kumulace kamenů nejasného původního určení v reportáži České televize. Podívejte se na reportáž Přemysla Šrámka, která přibližuje výzkum polykulturního pohřebiště v Lochenicích a jeho dosavadní výsledky.
Záhadu kamenů ze 7. století pomůže objasnit 3D scanner
Hypoteticky by se mohlo jednat o velmi špatně dochovanou pec na přípravu pokrmů. Tato interpretace je prozatím předčasná neboť výzkum stále probíhá.
Záhadu kamenů ze 7. století pomůže objasnit 3D scanner
K co nejpodrobnější dokumentaci tohoto objektu byl použit 3D scanner. Využití 3D scanneru jako standardního dokumentačního prostředku archeologických situací pracovníci Muzea východních Čech v letošním roce testují. Tato poměrně mladá metoda prozatím přináší cenné výsledky a postupně začíná být integrována co by běžná součást výzkumu.
Záhadu kamenů ze 7. století pomůže objasnit 3D scanner
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.