Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > ZÁCHRANNÝ ARCHEOLOGICKÝ VÝZKUM VE SMIŘICÍCH

ZÁCHRANNÝ ARCHEOLOGICKÝ VÝZKUM VE SMIŘICÍCH

Mgr. Pavel Hornik, 26. 6. 2012

ZÁCHRANNÝ ARCHEOLOGICKÝ VÝZKUM NA STAVBĚ JÍZDÁRNY VE SMIŘICÍCH
(OKR. HRADEC KRÁLOVÉ)

V měsíci červnu provedli pracovníci archeologického oddělení Muzeum východních Čech v Hradci Králové záchranný archeologický výzkumu při stavbě jízdárny ve Smiřicích. Na ploše o rozměrech 44 x 22 m se podařilo prozkoumat celkem 16 archeologických situací. Z výplně objektů pochází především germánská keramika, která sídliště datuje do mladší doby římské (180 – 380 n. l.). Mezi nejzajímavější nálezy patří dobře dochovaný železný nůž a římský skleněný korálek. Ojediněle se na sídlišti objevila i keramika kultury s lineární keramikou (neolit). Nalezené předměty jsou v současné době konzervovány.
Sonda 4, půdorys objektu 1 (neolit)
Půdorys a profil objektu 22 (mladší doba římská)
Půdorys objektu 22 (mladší doba římská)
Půdorys objektu 4 (mladší doby římská)