Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Začala sbírka Europeana 1989
MaléStředníVelkéExtra velké

Začala sbírka Europeana 1989

Začala sbírka Europeana 1989
Reportáž České televize - Europeana 1989
Reportáž České televize představuje oficiální začátek české části unikátního celoevropského projektu dokumentace událostí roku 1989 - digitalizačního projektu Europeana1989. Česká účast v tomto projektu je zastoupena především portálem eSbirky.cz.
Reportáž České televize - Europeana 1989
Muzeum východních Čech v Hradci Králové se do projektu zapojí v sobotu 9. listopadu 2013 od 10:00 do 18:00 hodin, kdy bude v probíhat sběrová akce dokumentů a 3D předmětů ze strany široké veřejnosti. Připravujeme atraktivní kulturní program formou promítání dokumentů České televize a filmu „Občanský průkaz“.
Reportáž České televize - Europeana 1989
Zapojit do sbírkové akce se může doslova každý – jednotlivec, rodina či třída se svým školním projektem. Možností je několik. Tou první je zaslání fotografie předmětu, zapsané vzpomínky nebo naskenovaného dokumentu ve formátu jpg prostřednictvím aplikace www.esbirky.cz v průběhu října a listopadu 2013.

Druhou možností, jak se mohou zájemci zapojit, je zúčastnit se sbírkového dne 9. listopadu 2013 v Muzeu východních Čech v Hraci Králové a přinést do muzea předmět k digitalizaci nebo zajímavý příběh k zaznamenání. Digitalizované předměty se tak stanou součástí celoevropské sbírky na www.europeana.eu a budou dostupné také v aplikaci www.esbirky.cz. Přinesené předměty mohou jejich majitelé v muzeu zanechat a rozšířit tak jeho hmotné sbírky. Podobné sbírkové dny proběhly již v Polsku, pobaltských  státech, Rumunsku a jsou připravovány v Německu a Maďarsku.

Další možností je uložit vzpomínky a fotografie na portál europeana1989.eu. Školy se mohou za metodické podpory Muzea východních Čech v Hradci Králové se svými projekty zapojit prostřednictvím virtuální webové výstavy Národního muzea na stránkách www.dvacatestoleti.eu


Více informací o projektu Europeana 1989.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové