Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Za přírodou k hradeckému letišti
MaléStředníVelkéExtra velké

Za přírodou k hradeckému letišti

Za přírodou k hradeckému letišti
27.5.2011 - Miroslav Mikát, Věra Samková - přírodovědecké oddělení MVČ

Východočeská regionální pobočka Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ – viz www.stuz.cz) uspořádala 26. května 2011 již páté „Odpoledne v hradecké přírodě“. Tentokrát jsme navštívili méně známé přírodní zákoutí na severním okraji města v katastru Věkoš, ležící mezi Labem a letištěm. Jde o zbytky slepých labských ramen a staré pískovny, obrostlé vzrostlými stromy.

Botanička muzea Věra Samková prezentovala nalezené lužní, mokřadní a vodní rostliny, návštěvníky asi nejvíc upoutaly ponořené růžice rostliny řezanu pilolistého (Stratoides aloides). Entomologické nálezy (spoustu líhnoucích se vážek, chrostíky, srpice, housenky motýlů) přestavil Miroslav Mikát.

Pozorování ptáků (včetně hlasových projevů) vedli členové východočeské pobočky České společnosti ornitologické Ivan Tláskal a Jiří Zajíc. Na dosud nevyřešenou trasu tzv. „severní tangenty“, která by mohla protnout a narušit tuto přírodní lokalitu, upozornil architekt František Křelina. Slunné odpoledne spolu s pořadateli ze STUŽ a lektory strávilo čtyřicet královéhradeckých zájemců o přírodu.
Exkurze
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové