Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Z PŘÍPRAVY NOVÉ VÝSTAVY OHLASY VÁLKY

Z PŘÍPRAVY NOVÉ VÝSTAVY OHLASY VÁLKY

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavy OHLASY PRUSKO-RAKOUSKÉ VÁLKY do Muzea východních Čech v Hradci Králové ve čtvrtek 22. září 2016 v 17.00 hodin.

Na přípravě nové výstavy se usilovně pracuje. Výstava přiblíží technologické, hospodářské, politické a sociální důsledky války roku 1866 a především tzv. druhý život tohoto válečného konfliktu prostřednictvím historie unikátní památkové zóny na Chlumu, místa autentické paměti s tradicí od konce 19. století. Neméně zajímavou jistě bude i ukázka vyrovnání evropských států s kultem pruské Dreyseho jehlovky, který se odrazil ve vývoji nových pušek mezi lety 1865–1880. Třebaže prusko-rakouská válka patřila mezi války nepříliš dlouhé, její důsledky byly dalekosáhlé.
úterý až pátek:
16.00–20.00 hodin