Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Výsledky krajského kola Geologické olympiády 2018

Výsledky krajského kola Geologické olympiády 2018

Mgr. Jan Juráček, MVČ
Poznávačka přírodnin
Poznávačka přírodnin, foto J. Juráček
Dne 9. dubna 2018 proběhl v Muzeu východních Čech v Hradci Králové 2. ročník krajského kola Geologické olympiády. Celkem 22 soutěžících v kategoriích starší žáci a středoškoláci předvedlo své znalosti geologie, mineralogie a paleontologie Královéhradeckého kraje. Účastníci poměřili své znalosti formou náročného testu a poznávačky 50 kusů přírodnin – minerálů, hornin a zkamenělin.
Písemný test
Písemný test, foto J. Juráček
Všichni účastníci získali kromě diplomů také malý achát a tři nejlepší účastníci v každé kategorii obdrželi i vzorek  horniny s ukázkou prvohorních šupin. Nejlepšími soutěžícími byli:

Kategorie A:

1. Kateřina Marešová (Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína, Hradec Králové)
2. Daniel Čičovský (Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína, Hradec Králové)
3. Barbora Klusáková (Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína, Hradec Králové)

Kategorie B:

1. Eliška Frolová (Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína, Hradec Králové)
2. Daniel Havelka (Gymnázium a SOŠ Hostinné)
3. Jan Grünseisen (Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína, Hradec Králové)
kliknutím zvětšíte
Ze sbírky Muzea východních Čech v Hradci Králové, foto J. Šinták
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.