Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > VÝJIMEČNÝ ROČNÍK MUZEJNÍHO ADVENTNÍHO TRHU

VÝJIMEČNÝ ROČNÍK MUZEJNÍHO ADVENTNÍHO TRHU

XXV. Muzejní adventní trh 2014
Zájemce všech věkových kategorií přilákal jubilejní již 25. ročník tradičního Muzejního adventního trhu do Muzea východních Čech v Hradci Králové. Od pátku 28. do neděle 30. listopadu 2014 prošlo prodejním adventním „městečkem“ na nábřeží na 20 000 návštěvníků a více než 8 000 lidí zavítalo i do muzejní budovy.
XXV. Muzejní adventní trh 2014
Letošní ročník byl výjimečný svým rozsahem. Zaměřil se nejen na prodej, ale také ve větší míře na prezentaci a ukázky řemeslné práce. Vedle zkušených lidových řemeslníků přijali pozvání k účasti i studenti ze Střední školy řemeslné v Jaroměři. Ukázky jejich kovářské, truhlářské a keramické práce zaujaly množství kolemjdoucích a hotové výrobky pak šly rychle na odbyt.
XXV. Muzejní adventní trh 2014
Neméně zaujala nabídka dalších 116 prodejců. Kromě ukázek řemeslné práce a nabídky nejrozmanitějšího zboží, jako jsou šperky, výrobky z keramiky, dřeva, skla, kůže, orobince, šustí nebo kovu, textilní výrobky, modrotisk, svíčky ze včelího vosku, přírodní mýdla, foukané skleněné vánoční ozdoby adventní věnce a mnoho dalšího, nechyběla ani rozšířená nabídka občerstvení a vánočních dobrot v podobě medoviny, vánočky, trdelníku nebo cukroví.
XXV. Muzejní adventní trh 2014
I když se z oblohy nesnesla jediná sněhová vločka, vánoční koledy, vůně přírodních mýdel, bylinek, vonných olejů, badyánu, skořice a svařeného vína, nesoucí se celou muzejní budovou, naladily tu pravou adventní atmosféru.
XXV. Muzejní adventní trh 2014
Děti tvořily dekorativní vánoční předměty a formou zábavného programu, za přítomnosti tří adventních strašidel, byly seznamovány s tradicí Vánoc a adventního času. Dřevěný dobový kolotoč na nábřeží před muzeem se za celé tři dny téměř nezastavil, maličkých zájemců o svezení na ručně vyřezávaném koníku neubývalo ani po setmění.
Partneři:
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...