Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Východočeské loutkářství oceněno

Východočeské loutkářství oceněno

Mgr. Martina Vlčková, MVČ, 14. 12. 2012

Východočeské loutkářství na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky

Ministryně kultury Alena Hanáková rozhodla na základě doporučení Národní rady pro tradiční lidovou kulturu o zápisu nominovaných statků na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Ke schválení byly předloženy tři nominace: valašský oddenek, honění jidáše a východočeské loutářství. Poslední jmenované nominovali na zápis hejtmani Královéhradeckého a Pardubického kraje v únoru letošního roku. Nositeli statku jsou však zástupci občanského Sdružení pro podporu tradic východočeského loutkářství.

Více na www.mkcr.cz
www.kr-kralovehradecky.cz
fenomén východočeské loutkářství
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.