Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Vít Vokolek: Osady lužické kultury ve východních Čechách

Vít Vokolek: Osady lužické kultury ve východních Čechách

ISBN 80-85031-09-4
1. vydání, 1994
Vydalo: MVČ HK
Náklad: 300 ks
Počet stran: 35
Resumé: AJ
Cena: 15,- Kč

Práce je druhou částí soupisu východočeských sídlišť lužické kultury včetně přilehlé oblasti středočeské. Na rozdíl od prvního dílu se zaměřuje spíše na drobnější kolekce nálezů, které jsou zpracovány standardizovaným způsoben v podobě formalizovaného katalogu nálezů, doplněným kresebnými tabulkami všech významných artefaktů a odkazy na základní bibliografické prameny.
Vzhledem ke zvoleným kategoriím výběru lokalit se zaměřila především na dochované keramické nálezy z katastrů obcí Benátky (HK); Čáslavky (NA); Dobřenice (HK); Domoradice (UO); Doudleby nad Orlicí (RK); Drahoraz (JC); Holohlavy (HK); Hradec Králové – Kukleny;  Hradenín (KO); Jaroměř (NA); Jaroměř – Dolní Dolce (NA); Kolín; Kunětice (PU – doplněk k předchozímu dílu); Ostřešany (PU); Pouchov (HK); Plchůvky (UO); Plotiště nad Labem (HK); Sendražice (HK); Srch (PU); Sezemice (PU); Srnojedy (PU) a Železnice (JC).

OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin