Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Vernisáž výstavy PŘIJĎTE PŘED 100 LETY

Vernisáž výstavy PŘIJĎTE PŘED 100 LETY

Ve čtvrtek 31. ledna byla v Muzeu východních Čech v Hradci Králové slavnostně zahájena výstava PŘIJĎTE PŘED 100 LETY. Jedná se o již druhou výstavu v pořadí věnovanou oslavám stoletého výročí budovy muzea, které budou probíhat po celý rok 2013 prostřednictvím dalších výstav a akcí.
Výstava PŘIJĎTE PŘED 100 LETY seznamuje návštěvníky s počátky muzea založeného v roce 1880, dobové fotografie přibližují výstavbu monumentální muzejní budovy, navržené architektem Janem Kotěrou. Pomyslná brána vrací návštěvníka do roku 1913, kdy se novostavba začala zaplňovat expozicemi průmyslového a historického muzea. Připomenuta je také městská obrazárna, dobovou atmosféru dokreslují plakáty a katalogy výstav a zprávy z místního tisku.
Na vernisáž zavítala řada zájemců o historii muzea, převážně z řad hradeckých rodáků. Po úvodním přivítání paní ředitelkou Naďou Machkovou Prajzovou pronesl svou úvodní řeč první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje RSDr. Ing. Otakar Ruml. K přítomným pak promluvila kurátorka výstavy PhDr. Jaroslava Pospíšilová, historička Muzea východních Čech v Hradci Králové.

Děkujeme všem, kdo se vernisáže zúčastnili, a současně zveme k návštěvě výstavy další zájemce. Více o výstavě: Přijďte před 100 lety
Vernisáž výstavy PŘIJĎTE PŘED 100 LETY
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...