Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Věra Němečková - Jiří Sejbal: Nález mincí a slitkového stříbra z Černožic

Věra Němečková - Jiří Sejbal: Nález mincí a slitkového stříbra z Černožic

ISBN 80-86703-14-2
1. vydání, 2006
Vydala: Olga Čermáková
Náklad: 200 ks
Počet stran: 301
Resumé: AJ, NJ
Cena: 280,- Kč

Depot z Černožic, který byl objeven v květnu 1979, představuje jeden z nejvýznamnějších nálezů reprezentujících počátky grošové měny na našem území. Jeho výjimečnost spočívá ve výskytu všech složek podílejících se na podobě peněžního oběhu na začátku 14. století v jediném nálezovém souboru. V depotu byly zastoupeny nejen brakteátové mince a jejich svitky a mince grošové, ale rovněž valounky slitkového stříbra. Kromě celkového popisu peněžních prostředků dané doby jsou v katalogu detailně popsány všechny v nálezu zastoupené složky s uvedením rozměrů a hmotnosti. Text katalogu doplňuje také bohatá fotografická příloha.

OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin