Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Velvyslanci armád studovali na Chlumu strategii svých předchůdců

Velvyslanci armád studovali na Chlumu strategii svých předchůdců

Prusko-rakouská bitva z roku 1866 dala základ modernímu válečnictví.

Na bojišti prusko-rakouské bitvy Chlumu u Hradce Králové se sešli vojenští diplomaté například z Německa, Polska, Ruska, Holandska, Velké Británie, dokonce i z Číny a Vietnamu. Vojenští atašé zkoumali bitvu z pohledu stratégů. Podle slov vojenského historika majora Larse Zachariase z německé důstojnické školy se současní vojenští stratégové u Hradce Králové mohou poučit z chyb jejich předchůdců. Pochopení principů, které se tu zrodily, je zásadní pro zvládnutí moderních teorií.
Zdroj: Sedmička, foto Tomáš Kubelka
JU7F3330