Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Velká vizita - tisková zpráva

Velká vizita - tisková zpráva

Šlapací zubní vrtačky z počátku 20. století, raritní invalidní křeslo značky J. A. Nicolson Dublin z Irska ovládané pomocí řidítka nebo masážní přístroje pro domácí elektroléčbu jsou k vidění na nové výstavě Muzea východních Čech v Hradci Králové. Inspirací k výstavě Velká vizita, otevřené od 24. března 2017, byla rozsáhlá Zdravotnická výstava v Hradci Králové, která se konala v prostorách muzea a jeho bezprostředním okolí v roce 1925 a byla první samostatnou výstavou s tématem zdravotnictví a hygieny v nové Československé republice. Současná výstava v královéhradeckém muzeu se zaměřuje na historii zdravotnictví a sociálně zdravotní péče v Hradci Králové. Až do začátku listopadu se lze seznámit také s historií domácí péče a zdravotnických pomůcek využívaných pacienty v prvorepublikových domácnostech, kde se tehdy pro léčení různých neduhů používala především horská slunce, ohřívače, nosní nálevky a inhalátory, ale i klystýry a macerační přístroje. K uskutečnění výstavy pomohla ve výrazné míře i řada drobných dárců a zapůjčitelů z celé republiky.

Více v tiskové zprávě:

OTEVÍRACÍ DOBA: