Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > SPOLUPRÁCE NA TVORBĚ VÝSTAVY VELKÁ VIZITA!

SPOLUPRÁCE NA TVORBĚ VÝSTAVY VELKÁ VIZITA!

Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravuje novou výstavu VELKÁ VIZITA! …V HRADCI KRÁLOVÉ ZA PRVNÍ REPUBLIKY o historii zdravotnictví a lékařské péče města Hradce Králové, a to s důrazem na období první republiky. Výstava představí také oblast domácí péče o zdraví, výstavbu všeobecné veřejné nemocnice, oblast sociálně zdravotní péčí ve městě, instituci školního lékaře a založení Ošetřovatelské školy. Bude doplněna také samostatnou instalací, která se bude týkat zřízení Lékařské fakulty v Hradci Králové.
Prohlídka žáků v Masarykových školách, 1929
Připravovaná výstava je inspirována Zdravotnickou výstavou v Hradci Králové, která se konala v prostorách muzea a před muzejní budovou v roce 1925. Tato výstava byla první samostatnou výstavu zdravotnictví a hygieny v nové Československé republice.
Zdravotnická výstava v Hradci Králové, 1925
Muzeum žádá odbornou i laickou veřejnost o zápůjčku, případně darování předmětů, které by mohly vhodně doplnit připravovanou výstavu: například dobové fotografie, zdravotní pomůcky domácí péče o nemocné, učební pomůcky z oblasti zdravovědy, vybavení lékařských ordinací, oblečení sester a zdravotnického personálu, lékařské kufříky atd.
Model srdce, učební pomůcka, 20. - 30. léta 20. století a Elektroléčba, 30. léta 20. století
Pokud byste rádi na tvorbě nové výstavy spolupracovali, obraťte se prosím na kurátorku výstavy Pavlu Koritenskou: email p.koritenska@muzeumhk.cz,
Okresní sociálně zdravotní ústav ve Sřelecké ulici, 1921
Školní obraz Vím, co jím, 20. léta 20. století