Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Ve stínu války - tisková zpráva

Ve stínu války - tisková zpráva

V létě 2016 uplyne 150 let od válečného konfliktu mezi Pruskem a Rakouskem, který výraznou měrou proměnil tvář Evropy. Nová výstava tak představí průběh prusko-rakouské války jako klíčové události 19. století. Návštěvníci se budou moci vydat ve stopách přímého účastníka válečného tažení z léta roku 1866 Ladislava Prokopa, rodáka z východních Čech, a to podle jeho autentických vzpomínek.

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.