Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Uskutečnila se Královéhradecká muzejní noc 2011

Uskutečnila se Královéhradecká muzejní noc 2011

4. ročník Královéhradecké muzejní noci 2011
pátek 20. května 2011 od 18 do 24 hodin.
Vstup do všech muzeí a galerií zdarma.

V rámci této noci Muzeum východních Čech v Hradci Králové nabídlo prohlídku všech výstav a expozic za doprovodu zástupců bájné ptačí říše, což bylo pro návštěvníky překvapením.

Na dvoře muzea si návštěvníci mohli vyzkoušet střelbu z luku na terč a prohlédnout si některé druhy sov s odborným výkladem sokolníka. Nechyběl také interaktivní program k výstavě Predátoři ptačí říše – Dravci a sovy. V přednáškovém sále probíhalo promítání ukázek leteckých snímků z archivu muzea – pohledy na pozůstatky pravěké a středověké krajiny východních Čech z ptačí perspektivy. V dětském ateliéru bylo pro děti připraveno čtení z pohádkové knížky Pták Ohnivák a liška Ryška v podání mladých divadelníků pod vedením Veroniky Řezníčkové.

Dětský program doplňovala i výtvarná soutěž o rodinnou vstupenku do muzea na téma PTÁCI a tvorbu ptačích karnevalových masek, které si návštěvníci mohli dotvořit a odnést domů.  K dispozici byly i ukázky knižních ilustrací ptáků z fondu přírodovědecké knihovny muzea. Po celý večer se návštěvníci mohli občerstvit ve spodním dvoře muzea. O kulturní vložku se postaral svým tanečním vystoupením soubor Červánek.

V rámci muzejní noci byly přístupné tyto výstavy:
OD PEVNOSTI K SALONU REPUBLIKY
PREDÁTOŘI PTAČÍ ŘÍŠE
LUDVÍK DOMEČKA

Muzeum války 1866 na Chlumu nabídlo komentovanou prohlídku muzea v uniformách z období války 1866. Pro příznivé počasí byla otevřena rozhledna, na kterou vystoupalo odhadem 180 návštěvníků.

V den 4. Královéhradecké muzejní noci zavítalo do Muzea východních Čech v Hradci Králové celkem 1500 návštěvníků.
kralovehradeckykraj_logo.png
Projekt byl spolufinancován z rozpočtu Královéhradeckého kraje.

Partneři:

Galerie moderního umění
Galerie Vladimíra Preclíka
Soubor sochařských děl Příběh utrpení a nadějí člověka
Divadlo DRAK – Labyrint loutek
Informační centrum Obnovitelné zdroje a malá vodní elektrárna «Hučák»
Muzejní expozice sdělovací a zabezpečovací techniky
Zahrádkářské muzeum
České farmaceutické muzeum
Královéhradecká muzejní noc 2011
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.