Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > MUZEUM NA CHLUMU SE ZAZELENÁ

MUZEUM NA CHLUMU SE ZAZELENÁ

Ing. Zuzana Kazmirowská, koordinátorka akce, 8. 4. 2014
Úprava okolí Muzea války 1866 na Chlumu
Muzeum východních Čech v Hradci Králové, které spravuje rovněž areál bojiště na Chlumu, přistoupilo letos na jaře k úpravám zeleně u budovy s expozicí a na hřbitově pruských důstojníků. Byla navázána spolupráce s klienty Domu Matky Terezy, který v Hradci Králové jako azylový dům pro lidi bez domova provozuje oblastní charita. Obyvatelé tohoto zařízení se přechodně dostali do tíživé situace a lidé jsou vůči nim často zatíženi různými předsudky. Oni ovšem mnohdy rádi přesvědčí své okolí o tom, že jsou ochotní a schopní pracovat i pomáhat tam, kde je to třeba.
Úprava zeleně na hřbitově pruských důstojníků
Proto byla v březnu navázána spolupráce Muzea východních Čech s Domem Matky Terezy a dva šikovní pánové se pod odborným vedením navzdory nepřízni počasí pustili do přesazování keřů ze hřbitova na vhodnější stanoviště k budově muzea, kde naopak dřeviny chyběly. Věnovali se pak ještě dalšímu doplňování výsadeb a nezalekli se ani obtížného terénu a komplikovaných půdních podmínek. Za to jim patří dík a muzeum si zaslouží uznání za vstřícnost, která není bohužel běžnou záležitostí.
Úprava okolí Muzea války 1866 na Chlumu
Stránky Muzea války 1866 na Chlumu: www.chlum1866.cz
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...