Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > POMOZTE S NÁMI DĚTEM VE RWANDĚ

POMOZTE S NÁMI DĚTEM VE RWANDĚ

Klicperovo divadlo pořádá v pátek 16. června 2017 od 19.00 hodin speciální benefiční představení inscenace NETOPÝR Davida Drábka, jehož kompletní výtěžek bude věnován prostřednictvím fondu UNICEF Česká republika na podporu výživových programů ve Rwandě. Ve foyer divadla pak budou pracovnice Muzea východních Čech v Hradci Králové prodávat panenky, které pro projekt Unicef Adoptuj panenku a zachráníš dítě vyrobili děti v rámci charitativních muzejních nedělí.
Z inscenace Netopýr, foto Patrik Borecký
Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla "svoji rodinu".
Tvorba panenek v rámci charitativní muzejní neděle, foto archiv MVČ
Tvůrci panenek, charitativní muzejní neděle, foto archiv MVČ
Panenka vytvořená v rámci charitativní muzejní neděle, foto archiv MVČ
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.