Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > SVOBODA PŘIŠLA V MÁJI - tisková zpráva

SVOBODA PŘIŠLA V MÁJI - tisková zpráva

Před sedmdesáti lety ukončil podpis bezpodmínečné kapitulace nacistického Německa válečný konflikt na evropské půdě. Konflikt, který milionům lidí přinesl utrpení a zkázu. Jaké byly poslední dny války a první dny svobody v Hradci Králové a dalších místech našeho kraje ? Odpovědět na tuto otázku je snahou výstavy SVOBODA PŘIŠLA V MÁJI – KVĚTEN 1945 VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH, kterou Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravilo k 70. výročí konce 2. světové války a osvobození Československa od nacismu.

Tisková zpráva (pdf)
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...