Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Studenti mají zájem o přírodní vědy

Studenti mají zájem o přírodní vědy

30. 3. 2011 - přírodovědecké oddělení MVČ

Studenti s hlubším zájmem o přírodní vědy se nespokojí s pasivním prohlížením přírodnin v knihách a na výstavách. Pro takto zapálené zájemce umožnili pracovníci muzea předvedení významných sběrů z depozitářů muzea spojené s odborným výkladem přímo n a pracovišti přírodovědeckého oddělení. Tyto možnosti využil 28. 3. paleontologický kroužek žáku Základní školy M. Horákové v Hradci Králové spolu se svým vedoucím a paleontolog muzea Dr. S. Štamberg jim předvedl nejzajímavější fosilie ze sbírek muzea včetně nejnovějších sběrů z východních Čech.

30. března nás navštivilo deset studentů z Biskupského gymnazia B. Balbína v Hradci Králové, kteří se připravují na krajské kolo Biologick é olympiády. Navštívili botanické a entomologické sbírky, kde se jim věnovali Dr. V. Samková (botanička) a M. Mikát (entomolog). Studenti si prohlédli zejména ty druhy, které považují za obtížně rozlišitelné. Odcházeli z muzea s pocitem, že jim návštěva přírodovědeckých sbírek pomůže zvládnout řadu záludných otázek v bilogických soutěžích.
Paleontologický kroužek žáků Základní školy M. Horákové v Hradci Králové se svým vedoucím v přírodovědeckém oddělení Muzea v Hradci Králové
pondělí-pátek
9.00-17.00 hodin