Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Stříbrný mincovní poklad

Stříbrný mincovní poklad

20. února 2012, PhDr. Miroslav Novák

Do sbírek Muzea východních Čech byl předán stříbrný mincovní poklad čítající 431 kusů pražských grošů z doby vlády krále Václava IV., tj. cca z období 20. až 30. let 15. století. Nález byl učiněn v červenci 2011 v Radči na Trutnovsku ve vyjeté rýze na motokrosovém závodišti. Mince byly pravděpodobně původně uloženy v keramické nádobě. Jedná se již o druhý podobný nález z území této obce.

Nálezci patří dík za příkladný přístup k archeologickému kulturnímu dědictví a nálezné, které vyplatil Krajský úřad Královéhradeckého kraje.
Část mincovního depotu Radeč
Část mincovního depotu Radeč - detail
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...