Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > STŘEDOVĚKÝ ČTVRTEK V MUZEU
MaléStředníVelkéExtra velké

STŘEDOVĚKÝ ČTVRTEK V MUZEU

STŘEDOVĚKÝ ČTVRTEK V MUZEU
V rámci projektu Prázdniny v muzeu se ve čtvrtek 18. srpna konala další akce pro děti s názvem Středověký čtvrtek. Pro velký zájem se akce opakovala i v pátek 19. srpna.

Program byl zahájen v expozicí Královské město nad soutokem, kde proběhla i přehlídka historických oděvů, kterou zajistili manželé Vodovi, autoři projektu „Dvůr hradecké královny Alžběty Richenzy 1308-1318“. Hravou formou byly dětem představeny historické módní prvky a prozrazeno tajemství jejich výroby. Modelkou stála sama královna Eliška, a poté i dobrovolnice z řad přítomných malých slečen. Ačkoliv akce byla určena dětem, zvídavé dotazy padaly i z řad rodičů.

Další část programu probíhala v dětském ateliéru, kde  byla pro děti připravena výtvarná dílna.  Děti si zde mohly prohlédnout i rytířskou zbroj z konce 15. stolení – na své si přišli všichni přítomní „rytíři“, malí i velcí. Poté si děti zkusily výrobu starověkých hraček podle předlohy, kterou zhlédly v expozici, k čemuž jim posloužila keramická hlína. Kromě hliněné hračky si každý odnesl domů i sádrovou kachličku se středověkým motivem dle vlastního výběru, vlastnoručně nabarvenou.

Příznivé ohlasy dětí i dospělých nás utvrdily v úvaze pokračovat v těchto akcích i ve školním roce a přizpůsobit program jak jednotlivcům, tak i skupinám ze škol, školních družin a podobně.

Termíny akcí budou včas zveřejněny na webových stránkách muzea, na Facebooku i v informačním bulletinu Vitrína.
STŘEDOVĚKÝ ČTVRTEK_058
STŘEDOVĚKÝ ČTVRTEK_050
STŘEDOVĚKÝ ČTVRTEK_030
STŘEDOVĚKÝ ČTVRTEK_013

Další fotografie naleznete na facebooku.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové