Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > SPOLUPRÁCE S ČASOPISEM SCAN

SPOLUPRÁCE S ČASOPISEM SCAN

PhDr. Pavla Koritenská, MVČ
Muzeum východních Čech v Hradci Králové spolupracuje s Lékařskou fakultou v Hradci Králové úspěšně na společných projektech již několik let. Výstava o historii budovy LF se stala v roce 2017 rovněž součástí výstavy Velká vizita!
kliknutím zvětšíte
Také letošní rok přinesl prohloubení dlouhodobé spolupráce s časopisem Lékařské fakulty a Fakultní nemocnice v Hradci Králové Scan. Výsledkem této spolupráce byl pro tento rok nejen seriál článků z lékařského prostředí Péče o zdraví v Salonu republiky PhDr. Pavly Koritenské, ale také cyklus článků nazvaný Hradec Králové ve fotografiích – Jan Kotěra a muzeum PhDr. Markéty Pražákové, který se věnuje pohledu na budovu hradeckého muzea. Oba seriály přinášejí na stránkách časopisu velmi často unikátní fotografie a materiály, které dosud nebyly publikovány.
Cyklus nazvaný Péče o zdraví v Salonu republiky přinesl články o historii lékařské a sociálně zdravotní péče v meziválečném Hradci Králové, a to několik měsíců před vydáním publikace Velká vizita!, budoucí bonusové kapitoly knihy byly na stránkách Scanu pro jeho čtenáře výrazně rozšířeny.

I pro rok 2018 připravují odborní pracovníci muzea pro čtenáře časopisu Scan další zajímavé cykly článků.
pondělí-pátek
9.00-17.00 hodin