Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Soutěž Příběhy 20. století

Soutěž Příběhy 20. století

Muzeum východních Čech v Hradci Králové již třetím rokem podporuje projekt neziskové organizace Post Bellum a Pant Příběhy 20. století. Jedná se o soutěž, jejímž principem je shromáždit vzpomínky pamětníků a dokumentovat jejich životní příběhy.

Letošní ročník soutěže trvá až do konce února 2016. Přihlásit se může kdokoli od 13 let. Soutěží se ve třech kategoriích: žákovské (13-15 let), studentské (16-18 let) a dospělé (od 19 let). Pamětníky mohou soutěžící hledat kdekoli - ve své rodině, mezi známými, kamarády nebo v okolí svého bydliště. Svého pamětníka stačí vyslechnout, zaznamenat jeho vyprávění na audio či video záznam a uložit nahrávku spolu s textovým zpracováním na www.pribehy20stoleti.cz
Výherci, které vybere odborná porota složená z historiků, pedagogů a novinářů, budou vyhlášeni na slavnostním večeru dne 28. dubna 2016 a získají atraktivní finanční a věcné ceny. Každý zaregistrovaný účastník získá DVD rozhlasových dokumentů z cyklu Příběhy 20. století, jehož jméno nese také soutěž.

Zapojte se do této akce i vy a pomozte zachovat životní příběhy lidí okolo sebe. Často ani netušíme, jak je člověk v naší blízkosti výjimečný, dokud s ním o jeho životě nemluvíme.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.