Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > SETKÁNÍ MUZEÍ

SETKÁNÍ MUZEÍ

Dne 12. 8. 2013 proběhlo v Muzeu východních Čech v Hradci Králové setkání s ředitelem jedné z nejstarších a současně nejvýznamnějších institucí v Rakousku, Dr. Wolfgangem Muchitschem, který je současně prezidentem Rakouského muzejního svazu. Dr. Muchitsch přijal pozvání Muzea východních Čech v Hradci Králové a přijel se podělit o své zkušenosti s řízením instituce, největší svého druhu ve střední Evropě. Joanneum bylo založeno v roce 1811 arcivévodou Janem Rakouským, v roce 2011 oslavilo dvě stě let své existence. Od roku 1. 1. 2010 nese název Universalmuseum Joanneum a od roku 2003 je společností s ručením omezeným dle rakouského práva.
Setkání muzeí
Setkání s ředitelem Joannea se účastnila řada ředitelů předních muzeí České republiky, pracovníků Muzea východních Čech v Hradci Králové a zástupců Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Následná otevřená diskuze se točila kolem aktuálních problémů, se kterými se potýká české i rakouské muzejnictví – řízení a směřování institucí v 21. století, sbírkotvorná činnost, výstavní činnost, digitalizace, výstavba depozitářů atd. Setkání potvrdilo, jak je výměna názorů a zkušeností mezi českými a zahraničními kolegy pro další práci v českém muzejnictví přínosná a inspirativní.
Setkání muzeí - Dr. Wolfgang Muchitsch
opvk_banner_491.png
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...