Domovská stránka > PUBLIKACE > Publikace > STŘEDOVĚKÝ DEPOT Z RADÍKOVIC. PLATIDLA 13. STOLETÍ

STŘEDOVĚKÝ DEPOT Z RADÍKOVIC. PLATIDLA 13. STOLETÍ

obálka katalogu STŘEDOVĚKÝ DEPOT Z RADÍKOVIC. PLATIDLA 13. STOLETÍ
Vojtěch Brádle
Radek Bláha
Jan Skala

V rámci řady Fontes musei Reginaehradecensis vydalo Muzeum východních Čech v Hradci Králové katalog středověkého mincovního nálezu z obce Radíkovice, k jehož ukrytí došlo před koncem 13. století.

Vydavatel:
Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1
ISBN 978-80-87686-04-1

Cena: 120 Kč
Nálezový soubor zahrnuje především české brakteátové a denárové mince Přemysla Otakara II. a Václava II. Ty jsou doplněny několika moravskými ražbami zmíněných panovníků a jedním řezenským fenikem. Depot kromě mincí obsahuje i slitkový kov, který byl v dané době rovněž používán jako platidlo. Díky své struktuře nález z Radíkovic představuje cenný soubor, jenž přispívá k našemu poznání složité problematiky oběživa v období před zahájením ražby pražského groše (1300).

Publikace byla vydána s finanční podporou obce Radíkovice.
Publikaci lze zakoupit osobně v budově muzea, objednat na adrese: Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové nebo na emailové adrese i.nyvltova@muzeumhk.cz. Cena katalogu je 120 Kč.
Recenzenti:
Mgr. Petr Schneider
PhDr. Jaroslav Šůla, CSc.
FONTES MUSEI REGINAEHRADECENSIS 21

VOJTĚCH BRÁDLE – RADEK BLÁHA – JAN SKALA:
STŘEDOVĚKÝ DEPOT Z RADÍKOVIC. PLATIDLA 13. STOLETÍ

Vydavatel: Muzeum východních Čech v Hradci Králové,
Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1
Náklad: 400 ks
Foto: Miroslav Beneš
Kresby archeologických nálezů: Klára Hemplová
Grafy: Marek Pacák
Překlad resumé: Marcela Tejklová (ang.), Vojtěch Brádle (něm.)
Sazba a grafická úprava: Jiří Šinták
Tisk: H.R.G. spol. s r.o., Litomyšl