Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Průzkum Ossaria na Chlumu - tisková zpráva

Průzkum Ossaria na Chlumu - tisková zpráva

Dne 20. dubna 2016 došlo k otevření Ossaria na Chlumu, v němž jsou pietně uchovávány ostatky padlých v prusko-rakouské válce roku 1866. Podnětem k otevření Ossaria se stalo natáčení dokumentu České televize s názvem Muži z Aleje mrtvých, na jehož realizaci se odborníci Muzea východních Čech podílejí. Za dohledu historika, archeologa i pracovníků Národního památkového ústavu a Královéhradeckého kraje byly z Ossaria vyzdviženy ostatky pohřbených osob. Zároveň bylo v Ossariu nalezeno několik artefaktů militární povahy, např. knoflíky, přezky, odznak k rakouského čaka a další kovové části výstroje, nevšední především relativně dobře dochovaná kožená peněženka.

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...