Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Projekt restaurování starých školních obrazů

Projekt restaurování starých školních obrazů

V soutěži o podporu projektů pro rok 2012 v oblasti „Kultura“, kterou vyhlašuje společnost Elektrárny Opatovice, a.s., uspělo Muzeum východních Čech v Hradci Králové s projektem restaurování starých školních obrazů.
Školní plakát - stav před restaurováním
Projekt restaurování školních obrazů je typem projektu, který je zdánlivě ukryt v depozitářích. Přesto péče o sbírkové předměty představuje jednu z nejvýznamnějších a stěžejních aktivit muzea a jen těžce se na ně daří získávat finanční prostředky. V letošním roce se podařilo za částku 45 tis. Kč zrestaurovat jedinečné kusy starých školních obrazů.

Vážíme si dárcovství a dobrého partnerství se společností Elektrárny Opatovice a děkujeme za podporu.
EOP
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.