Domovská stránka > Program > PRO DĚTI > Projekt Doprovodné a interaktivní programy podpořen pro rok 2015 Královéhradeckým krajem

Mgr. Lenka Bičanová, 20. 5. 2015, MVČ
Projekt Doprovodné programy ke stálým expozicím, krátkodobým výstavám a interaktivní programy k jednotlivým zvykoslovným obdobím roku rozšířený a doplněný o nové činnosti a akce (týdenní příměstský letní tábor „Týden dětí s muzeem“ a jednodenní akce pro děti v průběhu celého školního roku) navazuje na již tradiční úspěšný projekt, který byl v předchozích třech letech podpořen Královéhradeckým krajem.
Doprovodné programy oslovují všechny věkové kategorie od předškolních dětí po seniory. Záměrem projektu je zkvalitnění stávajících programů a podpora nových programů, které budou realizovány v průběhu roku 2015. V současné době je postupně realizována nabídka cyklu programů pro mateřské školy, základní školy a střední školy a širokou veřejnost. Pro rok 2015 byl projekt (stejně jako v roce 2012 až 2014) podpořen Královéhradeckým krajem (Podpora a rozvoj profesionálních neprofesionálních kulturních aktivit – 15KPG01).
Cílem je vytvořit kvalitní nabídku programů a zatraktivnit seznamování s obory historie, přírodovědy a archeologie. Projekt vytváří také speciální nabídku pro seniory (v rámci spolupráce s Klubem seniorů Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové) a handicapované občany.
Královéhradecký kraj
Realizováno za finanční podpory
Královéhradeckého kraje.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...