Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Projekt 45´25´- Sametová revoluce - tisková zpráva

Projekt 45´25´- Sametová revoluce - tisková zpráva

Již v průběhu minulého roku začali členové Studentského historického klubu Univerzity Hradec Králové připravovat pro rok 2014 svůj záměr, který nazvali Projekt 45´25´. Rozhodli se připomenout a reflektovat dvě významná výročí tohoto roku, kterými jsou 45. výročí sebeobětování Jana Palacha v lednu 1969 a 25. výročí událostí roku 1989, které zahájily protestní demonstrace tzv. Palachova týdnu v lednu a vyvrcholily Sametovou revolucí listopadových a prosincových dnů.

Tisková zpráva (pdf)
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...