Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > V BRNĚ PROBĚHL PRESTIŽNÍ PALEONTOLOGICKÝ SEMINÁŘ

V BRNĚ PROBĚHL PRESTIŽNÍ PALEONTOLOGICKÝ SEMINÁŘ

Mgr. Bc. Jan Juráček, MVČ, 22. 10. 2012
paleontologicky_seminar
Ve dnech 18.−19. 10. 2012 proběhl pod záštitou Masarykovy univerzity v Brně 13. ročník prestižního česko-slovensko-polského paleontologického semináře, a to v historických prostorách Mendelova muzea v Brně. Muzeum východních Čech v Hradci Králové reprezentoval Mgr. Bc. Jan Juráček.

Šest desítek předních odborníků ze středoevropských zemích prezentovalo a odborně diskutovalo nejnovější poznatky z paleontologie i příbuzných oborů, a to v češtině, slovenštině a angličtině. Téměř 30 přednášek bylo rozděleno do sedmi hodinových bloků tematicky seřazených od čtvrtohor po prvohory. Někteří badatelé prezentovali výsledky své práce formou posterů.

Byly rovněž navázány nové možnosti spolupráce při řešení odborných problémů. Organizace, technické zabezpečení i společenský večer byly na výborné úrovni. Bylo rozhodnuto o místě konání příštího ročníku semináře, a to v polském Krakově.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...