Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > PŘÍRODOVĚDECKÝ KROUŽEK PŘIVÍTÁ MLADÉ BIOLOGY

PŘÍRODOVĚDECKÝ KROUŽEK PŘIVÍTÁ MLADÉ BIOLOGY

Mgr. L. Bičanová, Mgr. J. Hotový, MVČ
kliknutím zvětšíte
© foto L. Bičanová
Stejně jako v uplynulém školním roce bude i ve školním roce 2018-2019 v Muzeu východních Čech v Hradci Králové pro zvídavé děti se zájmem o přírodu otevřen Přírodovědecký kroužek. Náplní kroužku bude zejména praktické poznávání naší přírody formou vycházek po Hradci Králové a blízkém okolí i podrobné zkoumání přírodnin za použití různých určovacích metod a pomůcek. Děti se rovněž seznámí se způsoby uchovávání přírodnin formou sbírek. Setkání povedou odborníci z oborů ornitologie, entomologie, botaniky, mykologie, geologie a paleontologie.
© foto J. Hotový
V uplynulém školním roce se členové kroužku podrobněji seznámili s přírodou královéhradeckých městských parků a PP Plachta, které svou přírodní pestrostí poskytují útočiště pro nečekané množství organismů. Během třídenních exkurzí navštívili CHKO Litovelské Pomoraví a NP České Švýcarsko. Neméně zajímavá byla paleontologická exkurze na lokalitu s druhohorní florou a faunou nedaleko obce Přepychy na Pardubicku. Členové kroužku se během zimy podrobně seznámili s tématem loňského ročníku Biologické olympiády a připravili se na účast v soutěži. Muzejní depozitáře poskytly pro zvídavé přírodovědce množství zajímavých organismů a někdy i exotických exemplářů k prozkoumání.