Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Připravujeme novou výstavu - VŠE ZA 100 LET

Připravujeme novou výstavu - VŠE ZA 100 LET

Pohled do zákulisí přípravy výstavy

Prohlédněte si fotografie z přípravy nové výstavy v lapidáriu Muzea východních Čech.
Z přípravy výstavy VŠE ZA 100 LET, foto J. Šinták
Výstava nabídne návštěvníkům „ochutnávku“ z více než tří milionů sbírkových předmětů, které muzeum v současnosti spravuje. Výsledky mnohaleté práce svých předchůdců i své představí společně jednotlivá oddělení muzea – společenskovědní s pracovištěm archeologickým a historickým a oddělení přírodovědecké.
Z přípravy výstavy VŠE ZA 100 LET, foto J. Šinták
Představena bude rovněž činnost konzervátorské dílny. Zájemcům o „muzejní kuchyni“ umožní poznat, co vše je třeba udělat proto, aby se předmět, získaný vlastní výzkumnou činností, darem či nákupem, stal součástí sbírkového fondu muzea, a jak je o něj postaráno, aby ho mohly obdivovat i další generace.

K výstavě je připraven interaktivní doprovodný program VŠE ZA 100,

který bude v realizaci od října do prosince 2013. Výstava provede účastníky počátkem 20. století a poté si v rámci programu na vlastní kůži vyzkouší profesi pracovníků muzea - archeologa, historika, přírodovědce a restaurátora.
Z přípravy výstavy VŠE ZA 100 LET, foto J. Šinták
Návštěvu výstavy a programu lze zahrnout v rámci RVP do vzdělávací oblasti, Člověk a společnost, Člověk a jeho svět, Člověk a svět práce - vzdělávacího oboru Dějepis, Člověk a jeho svět, Člověk a svět práce.
úterý až pátek:
16.00–20.00 hodin