Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > PŘIPRAVUJEME: KRÁLICKÉ BETLÉMY

PŘIPRAVUJEME: KRÁLICKÉ BETLÉMY

Řezbářská tradice v okolí města Králíky je úzce spjata s mariánským poutním místem Hora Matky Boží, kam každoročně proudily desetitisíce poutníků. Betlémové figurky zdejších řezbářů získaly v minulosti značný věhlas a byly dodávány prakticky do celého světa. I v současné době tradici výroby králických betlémů uchovává několik tvůrců. Do tohoto kouzelného prostředí návštěvníky uvede vánoční výstava, na níž je prezentována historická i současná betlémářská tvorba na Králicku. Výstava KRÁLICKÉ BETLÉMY MINULOSTI I DNEŠKA bude otevřena od 9. prosince 2016. Srdečně Vás také zveme na slavnostní zahájení výstavy, které se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince 2016 od 17.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...