Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Preparáty ze sbírek Gymnázia J. K. Tyla získaly přechodný domov v muzeu

Preparáty ze sbírek Gymnázia J. K. Tyla získaly přechodný domov v muzeu

8. 9. 2011 - Josef Hotový - přírodovědecké oddělení MVČ

V úterý 6. září 2011 dopoledne se lidem procházejícím středem města Hradce Králové naskytl neobvyklý pohled - dlouhý zástup studentů nesoucích vycpaná zvířata, zvířecí lebky, kostry a další předměty. Jednalo se o studenty Gymnázia J. K. Tyla, kteří pod dohledem svých vyučujících stěhovali gymnaziální sbírky do depozitáře Muzea východních Čech v Hradci Králové. Gymnázium se připravuje na rekonstrukci, během níž bude výuka přesunuta do nevyužívané budovy bývalého Ústavu pro hluchoněmé na Pospíšilově třídě. Pro rozsáhlé sbírky umístěné doposud v kabinetu biologie a zeměpisu zde však není dostatek místa. Muzeum proto na dobu rekonstrukce budovy gymnázia bezplatně poskytlo pro sbírky, obsahující řadu zajímavých exponátů (např. kladivouna, tukana, kiviho, ptakopyska a mnohé další), prostory a zajistí též odpovídající ošetřování celé sbírky.
Stěhování preparátů
Další fotografie naleznete na stránkách Facebook Muzea východních Čech.
pondělí-pátek
9.00-17.00 hodin