Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Podzimní brigáda v PP Na Plachtě

Podzimní brigáda v PP Na Plachtě

Miroslav Mikát a Věra Samková, MVČ, 6. 11. 2013
Údržba vlhkého vřesoviště - pálení klestu, foto V. Samková
V sobotu 2. listopadu 2013 se konala tradiční podzimní brigáda v přírodní památce Na Plachtě v Hradci Králové. Uspořádali ji ZO ČSOP Jaro Jaroměř, AOPK ČR, Muzeum východních Čech a Středisko ekologické výchovy Sever, o. p. s. Akce byla podpořena Magistrátem města Hradec Králové a Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Přes nepříznivou předpověď počasí se sešlo nečekaných 130 účastníků – dětí, studentů i dospělých, kteří sbírali odpadky, vyřezávali náletové dřeviny a odstraňovali přerostlou trávu.
Z výstavby hmyzího hotelu, foto M. Mikát
Nejvíce lidí pracovalo na obnově písčitých stanovišť, která budou sloužit jako hnízdiště blanokřídlých. Při zahájení brigády byl u hlavní cesty, vedoucí přes Plachtu, slavnostně otevřen „hmyzí hotel“. Stavba byla vyrobena a instalována členy ZO ČSOP Jaro Jaroměř. Na hmyzím hotelu je umístěna tabule s komiksem, popisujícím strastiplnou historii přírodní památky.
Křest hmyzího hotelu v Přírodní památce Na Plachtě, foto M. Mikát
Doufáme, že se většině zúčastněných užitečně strávený den líbil, a že na jaře v dubnu se s nimi znovu setkáme.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...