Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Poděkování za spolupráci

Poděkování za spolupráci

Koncem minulého roku zveřejnilo muzeum na svých webových stránkách a v regionálním tisku prosbu o pomoc při doplňování údajů k obětem nacistické okupace z bývalého královéhradeckého okresu. Stalo se tak v souvislosti s přípravou publikace, kterou společně s muzeem chystá k vydání historicko-dokumentační komise OV ČSBS v Hradci Králové.

Byli jsme mile překvapeni velkým zájmem ze strany veřejnosti a zejména ochotou mnoha příbuzných či známých poskytnout muzeu fotografie a další dokumenty, případně umožnit zhotovení jejich kopií. Historické oddělení tak získalo celou řadu zajímavých materiálů a údajů. Budou použity nejen ve zmiňované publikaci, ale doplní i databázi Oběti okupace 1939-1945 okres Hradec Králové. Pracovníci muzea je mohou v budoucnu využívat i v oblasti výstavní nebo přednáškové a samozřejmě budou k dispozici také badatelům.

Rádi bychom proto alespoň touto cestou poděkovali všem, kteří naši výzvu vyslyšeli. I nadále zůstává v platnosti a její znění i seznam osob je stále k dispozici na našich stránkách.

PhDr. Jaroslava Pospíšilová

Tablo
Pravidla o odznaku Jitřenka
Pomníček M. Říčaře - Petrovice