Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Poděkování za spolupráci na výstavě Hurá do školy!

Poděkování za spolupráci na výstavě Hurá do školy!

Dovolujeme si poděkovat veřejnosti za spolupráci s připravovanou výstavou Hurá do školy! Na základě výzvy získalo Muzeum východních Čech v Hradci Králové řadu unikátních předmětů do své sbírky. Fond Školství byl obohacen zejména ve sbírkových řadách drobných tiskovin – učebnice, vysvědčení, školní tiskoviny, trojrozměrných předmětů – získáno bylo několik aktovek s datací od 20. do 80. let 20. století, školních psacích potřeb - dřevěných penálů, krabiček a násadek na perka. Součástí výstavy budou i unikátní fotografie, které jsou dokladem dlouhé etapy vzdělávání žáků od konce 19. století až do 2. poloviny 20. století.
Jmenovitě děkujeme manželům  Burešovým, manželům Drašarovým, MUDr. Zdence Hodačové, Boženě Horákové, Věře Jarošové, Danuši Ježkové, Petře Jirešové, MUDr. Jiřímu Kačerovi, Nataše Kalendové, Janě Kollátorové, Svatopluku Kopeckému, Dianě Kunešové, Miroslavu Lokvencovi, Jiřímu Pecháčkovi, manželům Potočkovým, Ing. Jiřímu Prchalovi, Ing. Pavle Suchánkové, Věře Šimkové, Zdence Vojtěchové, Haně Stannerové, Borisi Šlechtovi, Janě Štambachské, Ing. Ivo Tomášovi, manželům Vostrčilovým, Haně Vurmové a řadě dalších, kteří neváhali darovat nebo zapůjčit svoje „vzpomínky na školu“ nebo rodinné památky k výstavním účelům. Velmi děkujeme i za možnost zhotovení digitálních kopií fotografií a materiálů se školní tématikou.
úterý až pátek:
16.00–20.00 hodin